MĀCĪBU VIDEO

Šajā sadaļa atradīsiet 4 mācību video par dažādām mediācijas lietām. Šos video iespējams izmantot mācību procesā vai pašmācību nolūkos. Pasniedzēji vai apmācītāji auditorijā var analizēt dažādas situācijas un mediatora darbu. Gadījumā, ja izmantojat video materiālus pašmācības nolūkiem, aicinām jūs rūpīgi vērot mediācijas procesu un mediatora rīcību un darba metodes.

Video ir angļu valodā ar subtitriem latviešu, itāļu, vācu, lietuvieši, krievu un ukraiņu valodās.

Krimināllieta

"DEJA UZ MAŠĪNAS"


 

Kopsavilkums:

Stefānija ir studente, kas dzīvo kopā ar savu mammu un brāli. 4.martā Stefānija kopā ar draugiem bija naktsklubā. Mājupceļā viņa uzkāpa uz nejauši izvēlētas mašīnas jumta un sāka dejot. Kāpjot nost viņa paslīdēja un saskrāpēja mašīnu. 3.aprīļa rītā Stefānijas mājā ieradās policija. Viņai ir kauns un viņa ir nobijusies.

Ģimenes lieta

"BĒRNA CIVILTIESISKĀ NOLAUPĪŠANA UN AIZGĀDĪBAS TIESĪBU STRĪDS"
 

Kopsavilkums:

Lietuviete Egle un itālis Džovanni apprecējās 2003.gada 27.jūlijā un dzīvoja Itālijā, Boloņā. Viņu meita Lila piedzima 2005.gada 5.janvārī. 2005.gada martā laulātie sāka dzīvot atsevišķi, Lila palika ar savu māti. Šajā laikā pāris uzsāka šķiršanās procesu. Džovanni grib iesniegt prasību tiesā Itālijā, lai iegūtu aizbildniecību par savu meitu.

Komerclieta

"SIA NAV JĀMAKSĀ"
 

Kopsavilkums:

SIA „Nav jāmaksā” ir atpazīstams uzņēmums nodokļu konsultāciju un optimizācijas jomā. SIA tika dibināta 1992.gadā un to dibināja divi partneri – Mr.Šārps un Ms.Smita. Jau no uzņēmuma dibināšanas brīža tas veiksmīgi attīstījās, ienesa labu peļņu un piesaistīja daudz klientus. Viss strādāja lieliski līdz iepriekšējam gadam. Uzņēmuma dibinātāji vairs nesaprotas un nevar atrisināt pat vienkāršas uzņēmuma problēmas. Arī darba kvalitāte ir pasliktinājusies. Ms.Smita uzskata, ka sadarbība vairs nav iespējama, vēlas izbeigt uzņēmuma darbību un sadalīt peļņu.

Civillieta

"KAIMIŅU MEDIĀCIJAS LIETA"


 

Kopsavilkums:

Kopš C.ģimene, kas nāk no Sīrijas, ir ievākusies pašvaldības nodrošinātā dzīvoklī, ir sākušās nesaskaņas ar N.kundzi, ģimenes austriešu kaimiņieni, kas dzīvo stāvu zemāk. N.kundze ir dažādos veidos traucējusi C.ģimenes locekļus - piemēram, vairākas reizes aizvainojusi C.kungu satiekot viņu kāpņutelpā. Vienā no šādiem strīdiem N.kundze ir par iesitusi pļauku C.kungam. Kad C.ģimeni apmeklē viesi (kas lielākoties ir Sīriešu izcelsmes), N.kundze tos sagaida kāpņutelpā un aizrāda, ka tie šajā mājās nedrīkst atrasties.